Zdania są podzielone

Cmentarz dla zwierząt?

Zdania są podzielone.

“Cmentarz dla zwierząt? Czemu nie. Jak ktoś chce, żeby jego zwierzak miał mogiłę to proszę bardzo, ale nie róbmy ze zwierząt ludzi, a to ewidentnie nadanie zwierzęciu przywilejów ludzkich

– mówi Adam, studentj.”

“…Mój pies jest członkiem rodziny, a tato mówi, że nasza suczka jest jego trzecią córką. Miejsce pochówku zwierzęcia na cmentarzu jest miejscem, w które zawsze możemy się udać. Tak jak po śmierci człowieka jest ból i żal, to samo dzieje się po śmierci zwierzaka

– mówi, mieszkanka Białegostoku.”

Zdania są podzieloneWłaściciel psa lub kota, po śmierci czworonoga, nie ma prawa pochować go w ogródku albo na miejskich nieużytkach. Takie postępowanie to wykroczenie zagrożone mandatem. Zgodnie z prawem można pogrzebać psa na jednym z nielicznych cmentarzy w Polsce, wyrzucić zwłoki ukochanego czworonoga do śmieci lub oddać lekarzowi weterynarii, który przekaże je do spalenia w  spalarni odpadów sanitarnych.

Odwiedziłem jeden z tych nielicznych cmentarzy i… czułem się jak Pawlaki i Kargul gdy trafili na taki cmentarz w “Kochaj albo rzuć”.  

Na koniec ciekawostka – na zlecenie Komendy Wojewódzkiej Policji na cmentarzu został pochowany pies służbowy RIKI (służbowe imię Wadzon). Jest to pierwszy taki przypadek w Polsce – bo za granicą psy służące w amerykańskiej czy brytyjskiej armii (też w Afganistanie) czy policji mają swoje wydzielone kwatery na cmentarzach zwierząt.

Zdjęcia.

Czytaj więcej: cmentarz-dla-zwierzat-moze-wygladac-

Czytaj więcej: cmentarz-dla-zwierzat-tam-pochowaja

Krzysztof

Zachowajmy wiarę oraz spokój, pogodę ducha i optymizm we wzajemnych relacjach!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.