Transylwania

Transylwania, Trasa Transfogarska, Zamek w Branie – Drakula i Cluj Napoka. Transylwania jest to kraina historyczna położona na Wyżynie Siedmiogrodzkiej w centralnej Rumunii. Druga nazwa to Siedmiogród od siedmiu warowni, siedem miast lub prowincji założonych przez Sasów siedmiogrodzkich. W średniowieczu Siedmiogród przechodził z rąk do rąk. Przybywali tutaj i zajmowali ten teren Awarowie, Słowianie, Protobułgarzy, a od IX wieku Bułgarzy. A pierwsza wzmianka pisana –  o Transylwanii pojawia się w jedenastym wieku.
Zdjęcia od Doroty i Łukasza Budziałowskich, naszych zagranicznych korespondentów. Dziękujemy i polecamy się…

rumunia (1) rumunia (2) Transylwania rumunia (5) siedmiogród rumunia (7) rumunia (8) rumunia (10) rumunia (11) rumunia (12) rumunia (13) rumunia (14) rumunia (15) rumunia (16) rumunia (17) rumunia (18) rumunia (19)  [yasr_visitor_votes size=”medium”]

Transylwania
Oceń bez logowania

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *