Poświęcenie tablicy ku pamięci Ks kan Dominika Maja zdjęcia

Poświęcenie tablicy ku pamięci Ks kan Dominika Maja zdjęciaDziś w Kaplicy w Zaraszowie odprawiona Msza św. w intencji śp. ks. Dominika Maja w 41 rocznicę jego śmierci. Po Mszy św. została poświęcona tablica ku pamięci ks. kan. D. Maja – znajdująca się obok budynku szkoły – ufundowana przez nauczycieli SP w Zaraszowie.

Dokonamy dziś uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej, która po wsze czasy ma przypominać postać szlachetnego człowieka, gorliwego kapłana i duszpasterza, patrioty ks Kanonika Dominika Maja..
O odsłonięcie pamiątkowej tablicy poproszę fundatorów…

 

Modlitwa na poświęcenie tablicy ku czci
ks. Kanonika Dominika Maja
Wdzięczność jest przejawem duchowej kultury człowieka i wyrazem pamięci o
otrzymanym dobru. Wszyscy czujemy się dłużnikami wobec Boga, który dał nam istnienie, zdrowie, zdolności. Jesteśmy dłużnikami względem naszych rodziców, pasterzy, nauczycieli, wychowawców, którzy na różnych drogach życia, słowem i przykładem kształtowali naszą osobowość, uczyli nas prawdy, miłości, poświecenia dla braci.
Takim Pasterzem, Polakiem, Wychowawcą, Przewodnikiem był ks. Kanonik Dominik Maj.
Gromadzimy się dzisiaj tutaj i pragniemy utrwalić w sercach i w tej tablicy pamięć o niezwykłym pasterzu kościoła, wielkim patriocie, świętym człowieku.

Módlmy się:
Boże i Ojcze Stwórco wszystkich ludzi, Ty posłałeś swego Syna jako
nauczyciela mądrości, która do Ciebie prowadzi, Ty nieustannie powołujesz i posyłasz zwiastunów swojego słowa, by Twoje Imię było uwielbione między narodami. Prosimy Cie o łaskę wyniesienia na ołtarze Twojego sługi ks Kanonika Dominika Maja.
Niech przykład jego chrześcijańskiego życia, niech przykład jego wiernej służby kościołowi, Jego odwaga w traceniu siebie dla Boga i dla powierzonego ludu Bożego będzie dla nas światłem na drogach naszego życia, będzie wezwaniem do wdzięczności za dar jego życia i duchowego dziedzictwa, niech będzie przykładem jak miłować Boga, Kościół i Ojczyznę.
A nadane Szkole Podstawowej w Zaraszowie imię ks Kanonika Dominika Maja i ta tablica upamiętniająca Jego postać – którą teraz błogosławię i poświęcam – niech nam o tym przypomina
przez Chrystusa Pana naszego.
Amen.

Zdjęcia.

Również zdjęcia P. Edwarda Styżeja.

 

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.