KP w Bychawie przestrzega

Komisariat Policji w Bychawie na FB ostrzega: W ostatnim czasie zauważyliśmy zwiększoną działalność osób, które w skutek wprowadzeniu w błąd zawierają umowy zmieniające dostawcę energii elektrycznej bądź gazu ziemnego. Najczęściej działają w podobny sposób przedstawiając się jako przedstawiciele obecnego dostawcy, tj. np. PGE czy PGNiG i tłumaczą poszkodowanym, iż w wyniku połączenia obu spółek potrzebna jest zgoda na zmianę adresu fakturowania tak, aby faktury za prąd i gaz były dostarczane łącznie. W rzeczywistości są to przedstawiciele konkurencyjnych podmiotów (przykładowo często występujący Polski Prąd i Gaz Sp. z o.o.), którzy korzystając z tego podstępu wymuszają zmianę dostawcy.

Pamiętajmy, że jeżeli taka umowa została podpisana poza siedzibą firmy to mamy 10 dni na rezygnację z zawartej umowy bez podania przyczyny. Po przekroczeniu tego terminu mamy również możliwość zgodnie z art. 84 oraz art. 86 kodeksu cywilnego do uchylenia się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu. Przesłankami do skorzystania z takiego rozwiązania jest fakt, iż celem poszkodowanych nie była zmiana dotychczasowego dostawcy, a podpisanie dokumentów wynikało jedynie z błędu, w który zostali wprowadzeni. Jeżeli dałeś się oszukać w taki sposób możesz to zgłosić do UOKiKu bądź Urzędu Regulacji Energetyki, a także na Policję.

Od zaraszow.pl: Przypominam o nieustającym "Wnuczku" i innych nieszczęściach (stłuczkach, wypadkach i t.p.) Wczorajsze ostrzeżenie: Oszuści nie przestaną

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.