Kolorowy Dzień Praw Dziecka i Życzliwości w Szkole Podstawowej w Zaraszowie

Kolorowy Dzień Praw Dziecka i Życzliwości w Szkole Podstawowej w Zaraszowie

“KOLOROWO- ODLOTOWO” czyli DZIEŃ KOLORÓW i ŻYCZLIWOŚCI w naszej szkole zorganizowany został  po raz pierwszy właśnie w  DNIU PRAW DZIECKA .
Jednak  motywem przewodnim były nie tylko rozmowy o prawach dziecka. Pojawiło się wiele innych atrakcyjnych akcentów.

Z samego rana już od progu widać było paletę barw związaną z obchodem naszego święta. Uczniowie poszczególnych klas ubrani od stóp do głów w swój klasowy kolor ( losowanie koloru odbyło się wcześniej), tworzyli na korytarzu niejako tęczę barw. Kto nie założył ubrania w kolorze klasowym, był przepytany przez nauczycieli. Czy były takie osoby? Nie.
Na długiej przerwie odbył się konkurs „na kwaśny uśmiech z cytryną w ustach”. Każda klasa wybrała osobę, która miała na tyle odwagi, żeby zrobić sobie uśmiechnięte zdjęcia z cytryną w ustach. Jury wybrało zwycięzcę: Jan Dębskiego z klasy VI.
Podczas przerw uczniowie klasy piątej dyżurowali przy Tablicy Przeprosin i Podziękowań, na której można było napisać i przyczepić kartkę z przeprosinami lub podziękowaniami, gdyż był to także Dzień Życzliwości.
Uwieńczeniem dnia była degustacja kolorowych sałatek, które wykonały dla nas poszczególne klasy z owoców i warzyw! Sałatki były zdrowe, barwne i przepyszne . Zostały po nich tylko puste miski .
W rolę organizatorów tej szkolnej imprezy wcielili się uczniowie klasy V ze swoją wychowawczynią. Należy jednak obiektywnie dodać, że sukces szkolnego święta to zasługa wszystkich uczniów i nauczycieli.
Dzięki naszej nowej szkolnej imprezie było kolorowo i wesoło. Do kolorów dołączył oczywiście uśmiech, bo uśmiech jak wszystkim wiadomo, to najlepszy, najprostszy i najskuteczniejszy sposób przeciwdziałania stresom, zmęczeniu, frustracjom i niezadowoleniu.
Anna Konopka
Wychowawca kl.V

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.