Dzień Babci i Dziadka w Zaraszowie

„Babcia, babunia, dziadek, dziadziuś”- to pieszczotliwe określenia na osoby, które doczekały się wnucząt. Dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Zaraszowie nie zapominają o swoich babciach, dziadkach i jak co roku zapraszają na specjalnie przygotowaną uroczystość.
W bieżącym roku

odbyła się ona 28 stycznia o godzinie 12:00. Zaproszeni goście zasiedli w ławkach na szkolnym korytarzu, bardzo uroczyście ubrani, jak na taką galę przystało. Po serdecznym powitaniu przez Panią Dyrektor i złożeniu życzeń przybyłym gościom, rozpoczęły się popisy dzieci.

dzienbabci (3) dzienbabci (1)
Występ składał się z dwóch części, pierwsza bardziej poważna, w której młodzi aktorzy wcielili się w rolę dwunastu miesięcy składających życzenia miłym Seniorom, zaś druga miała charakter rozrywkowo-konkursowy z udziałem gości. Babcie rozpoznawały swoje podobizny na portretach wykonanych przez wnuczęta, natomiast dziadkowie rozpoznawali po głosie, ukryte za parawanem wnuczę. Na wszystkie osoby biorące udział w zabawie czekały niespodzianki w postaci słodyczy.
Następnie nadszedł czas na odśpiewanie tradycyjnego „Sto lat”, życzenia, laurki i prezenty przygotowane przez dzieci dla swoich babć i dziadków. Te miłe gesty i czułe słowa były formą podziękowania za trud i wysiłek włożony w opiekę wnucząt. Nikt nie krył wzruszenia w tak podniosłej chwili.
Po oficjalnej części dzieci zaprosiły dziadków do innej sali na poczęstunek – kawę, herbatę i ciasto, przygotowane przez rodziców.
Mówi się, że w dzisiejszych czasach dyspozycyjni dziadkowie to prawdziwy skarb. Rodzice dzieci przedszkolnych zdają sobie z tego sprawę często podkreślając to w rozmowie z kadrą pedagogiczną, a maluchy swych dziadków najzwyczajniej w świecie kochają. Współcześni dziadkowie są wciąż aktywni, wiele potrafią. Dbają o zdrowie i kondycję i świetnie wyglądają, co było dowodem na tejże uroczystości.
Podsumowując, była to niezwykle miła uroczystość. Słowa uznania i podziękowania należą się wszystkim dzieciom, rodzicom i personelowi szkolnemu.

Wszystkim Babciom i Dziadkom dziękujemy za obecność i życzymy wszystkiego najlepszego!
Anna Sadowska
-pomysłodawczyni i realizatorka uroczystości.
zdjęcia Agnieszka Rozdzialik.

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.