Bychawa wyróżniona

„Rzeczpospolita” przeprowadziła ranking gmin. Gmina Bychawa zajęła drugie miejsce na Lubelszczyźnie – gratulujemy.
Kryteria rankingu:

W rankingu wyróżniamy te władze lokalne, które w oparciu o stabilne finanse budują społeczeństwo obywatelskie, inwestują w kapitał ludzki oraz gospodarkę.

Janusz Urban, burmistrz Bychawy

Naszym najważniejszym celem, który zamierzamy osiągnąć w niedalekiej przyszłości, jest dalsze wzmocnienie pozycji Bychawy jako gospodarczego i administracyjnego centrum regionu oraz rozwój demograficzny gminy jako elementu aglomeracji lubelskiej.

Gmina Bychawa zajęła drugie miejsce na Lubelszczyźnie (pięćdziesiąte w kraju) w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie
W Rankingu Samorządów 2017 znalazło się 14 gmin i miast z województwa lubelskiego (z dwustu trzynastu gmin) i ponad 200 z całej Polski z 2478.

Lubelskie samorządy szczególnie dobrze wypadają w tych „miękkich” kategoriach. W zakresie budowy dialogu społecznego wyróżniają się: Zamość, Puławy, Biszcza i Wisznice, w kategorii wsparcia kapitału ludzkiego – wszystkie miasta, a także gminy wiejskie: Wisznice i Konstantynów, zaś w kategorii wsparcia przedsiębiorczości – Lublin i Biszcza.

Czytaj więcej.

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Jedna myśl na temat “Bychawa wyróżniona

  • 15 grudnia 2017 o 12:23
    Permalink

    “W Rankingu Samorządów 2017 znalazło się (…)” – mam pytanie do bardziej zorientowanych, czy “znalazło się ” znaczy “wzięło udział” czy znaczy “zostało wyróżnionych”. Bo jedno i drugie oznacza zupełnie inną rangę wyróżnienia.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.