Bez prądu!- planszówki bawią, uczą, łączą

Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi Zaraszów i Okolic udało się pozyskać środki na realizację projektu dofinansowanego przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego im. J.K. Steczkowskiego w programie „Na dobry początek”. Nagrodzonych zostało 60 projektów wyrównujących szanse edukacyjne dzieci z obszarów wiejskich.  Łączne dofinansowanie wszystkich projektów wynosi ponad 500 tys. zł. Warto dodać, że Fundacja już drugi raz doceniła nasze pomysły i przyznała nam dofinasowanie z czego niezmiernie się cieszymy. Tym razem projekt w całości poświęcony jest grom planszowym i nosi tytuł: „Bez prądu!- planszówki bawią, uczą, łączą”.

Z otrzymanego dofinansowania zostaną zakupione nowe, ciekawe gry, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Zorganizowany zostanie również cykl warsztatów, podczas których dzieci będą mogły zagrać z mamą, tatą, babcią, dziadkiem czy rodzeństwem. W maju planowany jest wyjazd do GOKSiR-u w Niedrzwicy Dużej, gdzie działa nieformalna grupa graczy „Diuna”, będzie to dla nas przygoda i przykład dobrej praktyki, a może również inspiracja do stworzenia podobnego „klubu” u nas. Działania projektowe zaplanowane są od stycznia do czerwca, podsumowaniem projektu będzie Rodzinny Dzień Gier Planszowych, podczas którego rozstrzygnięty zostanie konkurs na grę wielkoformatową.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek!”


Konkurs “Zaraszów nie próżnuje tylko gry kreuje”
Serdecznie zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej w Zaraszowie do udziału w konkursie “Zaraszów nie próżnuje tylko gry kreuje”.
Jest to niepowtarzalna okazja do stworzenia własnej wielkoformatowej gry planszowej, w którą zagra cała szkoła podczas Rodzinego Dnia Gier Planszowych. Zapraszamy Mrugnięcie
Szczegóły konkursu dostępne są w regulaminie.

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *